Former Task Force

2019-2020

  • Ryan Dieter - Upper Columbia Academy, WA
  • Nicholas Lawrence - Mount Ellis Academy, MT

2018-2019

  • Marveen Gentillon - Hawaii, HI
  • Bethania Helmer - Auburn Adventist Academy, WA
  • Alex Jensen - Hawaiian Mission Academy, HI

2017-2018

  • Emily Carpenter - Mission Creek Christian School, WA
  • Sterling Cornwell - Milo Adventist Academy, OR
  • Courtney Gentry - Rio Lindo Academy, CA
  • Richmy Richard - Milo Adventist Academy Academy, OR

2016-2017

  • Angie Onyangore - Rio Lindo Adventist Academy, CA

2015-2016

  • Danica Eylenstein - Maplewood Academy, MN
  • Ryan Millsap - Maplewood Academy, MN
  • Tanner Toay - Upper Columbia Academy, WA

2014-2015

  • Cody Blake - Gem State Academy, ID
  • Xylia Capote - Utica International SDA School, NY
  • Eric Carlson - Central Vermont Academy, VT
  • Jennifer Huasco
  • Eric Learned
  • Joel Lozano
  • Kristal Montgomery - Upper Columbia Academy, WA

2013-2014

  • Mikey Archibeque - Upper Columbia Academy, WA
  • Ben Baugher - Wisconsin Academy, WI
  • Ray Daugherty - Media Ministry Assistant, ID
  • Arcelia Gomez - Forest Lake Academy, FL
  • Megan Jenks - Ozark Academy, AR
  • Drew Mekelburg - Upper Columbia Academy, WA
  • Gabrielle Myers - Maplewood Academy, MN
  • Lindsay Page - Hawaiian Mission Academy, HI
  • Jessica Roney - Three Sisters Elementary School, OR
  • Tabby Schumacher - Dakota Adventist Academy, ND
  • Allissa Wright - Mount Pisgah Academy, NC

2012-2013

  • Sharyn Adams - Upper Columbia Academy, WA
  • Shelina Berglund - Kettering, OH
  • Rick Binder - Mount Ellis Academy, MT
  • Alex Garner - Upper Columbia Academy, WA
  • Sarah Ventura - Maplewood Academy, MN
  • Elisa Wright - Dillingham Adventist School, AK

2011-2012

  • Shelina Berglund - Kettering, OH
  • Courtney Gutknecht - Newbury Park, CA
  • Alex Jewett - Upper Columbia Academy, WA
  • Kelly Vigil - Wisconsin Academy, WI

2010-2011

  • Jayme Anderson - Maplewood Academy, MN
  • Whitney Brass - Campion Academy, CO
  • Chad Chaffee - Maplewood Academy, MN
  • Mollie Cummings - Campion Academy, CO
  • Tyler Ellis - Mount Pisgah Academy, NC
  • Anna Romuald - Toledo, OH

2009-2010

  • Katie Campbell - Auburn Academy, WA
  • Maegan Downs - Campion Academy, CO

2008-2009

  • Allyn Birth - Thunderbird Academy, AZ
  • David Clark - Spring Valley Academy, OH
  • Josh Few - Mount Ellis Academy, MT
  • Jared Henry - Campion Academy, CO
  • Marcy Woodruff - Wisconsin Academy, WI

2007-2008

  • Seth Clark - Spring Valley Academy, OH
  • Ashley Groeneweg - Castlewood Christian School, CO
  • Vanessa Hammer - Union Springs Academy, NY
  • Molly Hood - Campion Academy, CO
  • Josh Kanen - Mount Pisgah Academy, NC
  • Katie King - Fort Belknap School, MT
  • Tianna Lang - Thunderbird Adventist Academy, AZ
  • Emily McFadyen - Union Springs Academy, NY
  • Daniel Rogers - Auburn Adventist Academy, WA
  • Harmony Smith - Auburn Adventist Academy, WA
  • Pamela Torres - Kohala Mission School, HI

2006 - 2007

  • Nick Clark - Sunnyvale SDA, CA
  • Taryn Clark - Sunnyvale SDA, CA
  • Ricky Dickerson - Georgia-Cumberland Academy, GA
  • Ross Eichele - Maplewood Academy, MN
  • Matthew Evens - Sunnydale Academy, MO
  • Kristi Joiner - ACTS
  • Allison Koch - Enterprise Academy, KS
  • Shanell Laursen - Hawaiian Mission Academy, HI
  • Keri Lundquist - Blue Mountain Academy, PA
  • John Miller - Thunderbird Academy, AZ

2005 - 2006

  • Jason Bohl - Jefferson Academy, TX
  • Dario Coggins - Great Lakes Academy, MI
  • Daniel Cress - Milo Adventist Academy, OR
  • Chris Droze - Milo Adventist Academy, OR
  • Chelsea Flemmer - Maplewood Academy, MN
  • Andrea Hansen - Dakota Adventist Academy, ND
  • Melissa Roberts - Hawaiian Mission Academy, HI
  • Curt Shumaker - Maplewood Academy, MN
  • Zach Timothy - Great Lakes Academy, MI
  • Jason Warren - Thunderbird Adventist Academy, AZ

2004 - 2005

  • David Knapp - Holbrook Indian Mission, AZ
  • Shawna Kolbek - Thunderbird Academy, AZ
  • Patricia McGuire - Paradise Academy, CA
  • Tyler Rettler - Glacier View Ranch, CO
  • Trey Sharp - Maplewood Academy, MN
  • Beau Snyder - Hawaiian Mission Academy, HI
  • Mike Young - Milo Academy, OR

2003 - 2004

  • Heidi Estrem - Dillingham SDA School, AK
  • Callie Kanen - Blue Mountain Academy, PA
  • Kyle Martsching - Mount Pisgah Academy, NC
  • Amanda McGuire - Advent House University of Tennessee, TN
  • Lawren Morrison - Door Prairie SDA Elementary, IN
  • Bethany Walsh - Dakota Adventist Academy, ND

2002 - 2003

  • Heidi Estrem - Maplewood Academy, MN
  • Krystal Furst - Thunderbird Adventist Academy, AZ
  • Seth Johnson - Wisconsin Academy, WI
  • Chandra Lair - Mile High Academy, CO
  • Andrew Larson - Dakota Adventist Academy, ND
  • Kenny Scharffenberg - Campion Academy, CO
  • Kevin Schauer - Maplewood Academy, MN
  • Brandon Stocks - Sunnydale Academy, MO

2001 - 2002

  • Andrew Barnett - Mile High Academy, CO
  • Tim Floyd - Sunnydale Academy, MO
  • KaDene Garrett - Maplewood Academy, MN
  • Danielle Gerst - Campion Academy, CO
  • Gabriel Gonzales - Enterprise Academy, KS
  • Andrew Gray - Maplewood Academy, MN
  • Sarah Johnson - Miracle Meadows
  • Jerimiah Troudt - Platte Valley Academy, NE

2000 - 2001

  • Mandy Bascom - Milo Adventist Academy, OR
  • Lisa Bitzer - Maplewood Academy, MN
  • Jessica Casebolt - Miracle Meadows
  • Jose Cetoute - Newfoundland
  • Brian Fuller - Campion Academy, CO
  • Bryant Higgins - Auburn Adventist Academy, WA
  • Marlena Koch - Georgia Cumberland Academy, GA
  • Kelly Krueger - Campion Academy, CO
  • Mikey Larson - Washington
  • Tara McGee - Shenandoah Valley Academy, VA
  • Ceri Myers - Upper Columbia Academy, WA
  • Seth Pierce - Newfoundland
  • Anitra Reynolds - Dakota Adventist Academy, ND
  • Frankie Rose - Sunnydale Academy, MO
  • Nina Smith - Washington
  • Dan Stache - Platte Valley Academy, NE
  • Aubrey Yost - Hawaiian Mission Academy, HI

1998 - 1999

  • Heidi Estrem - Waco, TX
  • Elliot Fullmer - Jefferson Academy, TX
  • Amanda Fullmer - Jefferson Academy, TX
  • Tory Gorton - Highland Academy, MD
  • Michelle Huebner - La Vida Mission, AZ
  • Cheryl Huff - Sunnydale Academy, MO
  • Clark Sargeant - Dakota Adventist Academy, ND
  • Alyssa Segebartt - Gem State Academy, ID
  • Justin Schober - Puget Sound Academy, WA
  • Matt Teller - Sunnydale Academy, MO

1997 - 1998

  • Crystal Coria - Dakota Adventist Academy, ND
  • Loralee Hagen - Thunderbird Academy, AZ
  • Kyle Martsching - Dakota Adventist Academy, ND
  • Lori Mundall - Hawaiian Mission Academy, HI
  • Tonja Rizjis - Thunderbird Academy, AZ

1996 - 1997

  • Lori Fattic - Pine Tree Academy, ME

1995 - 1996

  • Tina Beisker - Auburn Adventist Academy, WA
  • Heather McDonald - Hawaiian Mission Academy, HI
  • Evan Moravetz - Gem State Academy, ID
  • Tom Nazarenus - Hawaiian Mission Academy, HI

1994 - 1995

  • Junior Burgeson - Florida Hospital, FL
  • Alice Chin - Florida Hospital, FL

1993 - 1994

  • Jerry Burr - Hawaiian Mission Academy, HI
  • Teresa Owen - Milo Academy, OR
  • Robb Pride - Campion Academy, CO
  • Carisa Retzer - Hawaiian Mission Academy, HI

1992 - 1993

  • Chuck Hagele - Oregon Conference, OR
  • Eric Lunde - Hawaiian Mission Academy, HI
  • Doug Nesmith - Georgia Cumberland Academy, GA

1991 - 1992

  • None listed

1990 - 1991

  • Jennifer Denny - Georgia Cumberland Academy, GA
  • Gaylena Gibson - Camp Wawona, CA
  • Roy Maurer - Sunnydale Academy, MO

1989 - 1990

  • Debbie Forshee - Upper Columbia Academy, WA
  • Melanie Gabbert - Indiana Academy, IN
  • Gaylena Gibson - Camp Wawona, CA
  • Randy Koenke - Highland Academy, MD
  • Michelle Kranz - Hawaiian Mission Academy, HI
  • Matthew Pfieffer - Yorktown Bay Camp, AR
  • Gwen Speak - Fallon, NV
  • Colette Winkelmann - Monterey Bay Academy, CA
  • Kathy Wolford - Georgia Cumberland Academy, GA

1988 - 1989

  • Jon Dale - Enterprise Academy, KS
  • Stephanie Huset - Monterey Bay Academy, CA
  • David Melton - Missoula SDA Church, MT
  • Dora Santillan - Hawaiian Mission School, HI

1983 - 1984

  • Dan Sanchez - Garden State Academy, NJ
  • Dona Van Scoy - Thunderbird Academy, AZ

1982 - 1983

  • None listed

1981 - 1982

  • None listed

1980 - 1981

  • Paul Bragaw - Sunnydale Academy, MO
  • Richard Dye - Platte Valley Academy, NE
  • DeeAnna Kaiser - Sunnydale Academy, MO
  • Randy Krehbiel - Boulder, CO
  • Carrie McCarty - Sunnydale Academy, MO
  • Theresa McCready - Thunderbird Adventist Academy, AZ
  • Darla Petersen - Enterprise Academy, KS
  • David Stant - Blue Mountain Academy, PA
  • David Wine - Tucson, AZ

1979 - 1980

  • Tim Bradley

1978 - 1979

  • Connie Beans - Gem State Academy, ID
  • Luciel Drew - Oak Park Academy, IA
  • Chris Halcro - Yukon, AK
  • Wendy Miller - Platte Valley Academy, NE